Jak wybrać hosting, który będzie najlepszy dla Ciebie?

26 maja, 2020

Znajomość zasadniczych rzeczy związanych z hostingiem nie pomoże, gdy przejdziesz na stronę dostawcy usług hostingowych i zobaczysz wiele różnych terminów. Każda firma oferuje różne rodzaje i poziomy hostingu pomysłów na różne koszty. Dla osoby, która zaczyna nowe podejście do sprawy, jest to skomplikowane.

W wielu przypadkach istnieje kilka głównych odmian strategii hostingu w Internecie. Oto, co powinieneś zrozumieć o każdym z nich i jak dowiedzieć się, czy jest to właściwe rozwiązanie dla Ciebie.

Hosting dzielony

Rozproszony hosting witryn ma miejsce, gdy dostawca usług hostuje witryny różnych kupujących o tym samym hoście. Ponieważ gospodarz dzieli się na kilka różnych stron internetowych, cena również jest podzielona. To sprawia, że ​​jest to najbardziej opłacalna opcja hostingu. W przypadku większości pojedynczych stron internetowych, mniejszych firm i nowych stron internetowych może to być program, który zdecydowanie sprawia największe wrażenie.

To powiedziawszy, omawianie serwera WWW zapewnia, że ​​czas dostępny na tym serwerze jest dzielony między wszystkie strony na nim również. Dostępna jest ograniczona ilość miejsca przeznaczona na pliki i tylko tak duża przepustowość, aby przejść dookoła w celu ukierunkowanego ruchu do każdej z tych witryn. Twoja wydajność może spaść, gdy Twoja witryna stanie się zbyt duża lub popularna, a może inna witryna poświęcona serwerowi internetowemu zauważy wzrost liczby odwiedzających.

Hosting w chmurze

Kiedy zaczynasz wyrastać z hostingu współdzielonego, a może jeśli twoja witryna jest nieregularna w zakresie ruchu, jaki otrzymujesz, hosting w chmurze jest z pewnością wart uwagi. Hosting w chmurze pozwala na znacznie większą wszechstronność i wyższe stawki, nawet w przypadku większych witryn internetowych, które zwiększają ruch. Jeśli Twoja witryna internetowa przyjmuje wielu odwiedzających witrynę w określonych porach roku, a nigdy nie ma innych osób, hosting w chmurze umożliwia płacenie tylko za to, czego dokładnie potrzebujesz. & Nbsp

Jeśli chcesz znacznie więcej obszarów do uprawy i możliwości przyzwyczajenia się do zmieniających się poziomów odwiedzających, hosting internetowy w chmurze jest najlepszym wyborem.

Hosting VPS

VPS jest skrótem od wirtualnego wyłącznego hosta. Mając program VPS, nadal omawiasz serwer WWW z innymi stronami internetowymi. Ale mniej witryn mówi o serwerze internetowym, a każda z nich jest podzielona na partycje przez inne osoby, co oznacza, że ​​nigdy nie musisz się martwić, że funkcjonalność Twojej witryny zostanie zakłócona przez to, co dzieje się z inną witryną.

Pomysły VPS są droższe niż współdzielone programy hostingowe, ale pod zaangażowanym hostingiem. Są doskonałym wyborem dla organizacji na średnim etapie lub dla tych, którzy chcą nieco więcej ochrony i stabilności.

Hosting eCommerce

Jeśli tworzysz witrynę eCommerce – taką, w której będziesz promować towary i rozpoznaje transakcję – będziesz potrzebować przygotowania do hostingu, które pomoże w charakterystyce eCommerce.

Zazwyczaj strategie hostingu internetowego nie dostarczają potrzebnych Ci cech eCommerce, potrzebujesz niezależnej aplikacji eCommerce. Ale witryna internetowa eCommerce wymaga planu hostingu witryny, który obiecuje kompatybilność wraz z oprogramowaniem eCommerce, z którego będziesz korzystać, oraz poziom ochrony – podobnie jak kwalifikacja SSL – odpowiedni dla witryny, która może gromadzić wrażliwe dane pieniężne od gości.

  • Wyspecjalizowane plany usług hostingowych pozwalają ustawić roszczenie do pełnego hosta internetowego. Nie ujawniasz tego na prawie wszystkich innych stronach internetowych, jest całkowicie oddany tej, którą masz. Co oznacza, że ​​możesz mieć dużo miejsca i transfer danych do prowadzenia interesów oraz dużą kontrolę nad sposobem korzystania z tego miejsca. Hosting dedykowany jest idealny dla dużych firm, które przyciągają dużą liczbę gości lub każdego, kto ma trudniejsze wymagania dotyczące strony internetowej.
  • W związku z tym plany specjalne mogą kosztować więcej niż dodatkowe opcje. Charakteryzują się wyraźną wartością, która jest warta każdego grosza, kiedy tego chcesz. Jednak w przypadku kilku nowych stron internetowych będą one potrzebne w pierwszym dniu.

Ile kosztuje strona?

Krótki fakt jest taki: wszystko zależy. Wartość hostingu witryny może się różnić w zależności od dostawcy, którego ostatecznie wybierasz, konkretnej strategii, z którą się wybierasz, oraz wszelkich funkcji i dodatkowych funkcji, które zdecydujesz się wprowadzić w swoim przygotowaniu.

Gdy wspólna strategia hostingu spełnia Twoje potrzeby, możesz zacząć za mniej niż 5 USD miesięcznie. Jeśli więc cena hostingu jest jedną z rzeczy, która powstrzymuje cię przed pójściem naprzód, jest to prosta przeszkoda do pokonania. Możesz też sprawdzić tutaj.

Nawet jeśli Twoje wymagania są zbyt skomplikowane dla jakiegokolwiek standardowego hostingu współdzielonego, możesz mieć szereg opcji – wielu z tych, którzy są w stanie pomóc wielkiemu poziomowi odwiedzin i przestrzeni dyskowej – za mniej niż 80 USD miesięcznie. A kiedy będziesz używać swojej witryny do reprezentowania organizacji, może to być wydatek, który może ci pomóc

Czy będę musiał zapłacić za hosting witryny?

Na początek ryzykujesz, że całkowicie bezpłatne wsparcie może dezaktywować Twoją witrynę, jeśli …

…postępujesz zgodnie z ich wytycznymi,
osoby narzekają na twoją stronę internetową lub
jedna rzecz dzieje się poza twoim uchwytem, ​​która może przenieść wsparcie offline
Ponadto umieszczenie logo marki bezpłatnej usługi hostingowej na stronach internetowych oraz w adresie URL sprawia, że ​​Twój mały biznes wygląda amatorsko dla odwiedzających witrynę. Jeśli nie zapłacisz za swoją firmę, dlaczego muszą? Bezpłatne hosty internetowe nakładają również ograniczenia na przepustowość, co może powodować pominięcie sprzedaży w przypadku, gdy produkt lub promocja stanie się wirusowa.