Lunch box – wszystko co powinieneś o nim wiedzieć

Zaśmiecone środowisko naturalne woła o pomstę do nieba. 

Naczynia kuchenne, ekologiczne, wszelkiego rodzaju kubki, sztućce i lunch boxy są jednymi z niezastąpionych akcesoriów w codziennym życiu. Mają bardzo dużo zalet:

  • przeróżne rozmiary, dzięki czemu zmieszczą się w lodówce, szafce, w torebce czy sportowym worku;
  • są biodegradowalne i ekologiczne;
  • nie zmieniają smaku i zapachu żywności;
  • są bardzo wygodne w użyciu;
  • są ładne, starannie wykonane;
  • można je myć w zmywarce, a także używać w mikrofalówce
  • są trwałe, higieniczne i łatwe w utrzymaniu czystości;
  • chronią żywność przed wilgocią i wysychaniem;
  • nie mają żadnych wad oprócz zazdrości kolegów i domowników.

Lunch box z bambusa

Taki pojemnik idealnie sprawdzi się do szkoły, pracy i na wycieczkę. Włókno bambusowe jest mocne i solidne, a zarazem lekkie. Produkty wytwarzane z tej azjatyckiej rośliny, dają giętki, ale bardzo wytrzymały materiał. Trawa bambusowa rośnie bardzo szybko, a więc należy do grupy materiałów odnawialnych. Możliwości jej wykorzystania do produkcji przedmiotów codziennego użytku, takich jak właśnie lunch boxy, są przeogromne.

Istotną ich cechą jest antybakteryjność – nadają się więc dla każdego, nawet najbardziej wrażliwego dziecka ze skłonnością do alergii. Odporność na działanie zbyt niskich i zbyt wysokich temperatur sprawia, że naczynia z bambusa z powodzeniem można używać w kuchence mikrofalowej, zamrażarce i myć w zmywarce.

Lunch box z łusek ryżowych

Takim produktem będzie rewelacyjna, ekologiczna menażka wykonana w duchu zero waste. Łuska ryżowa jest mocnym i nieprzemakalnym materiałem, który w kółko można przetwarzać i odnawiać. Przez swoją grubość świetnie utrzymuje ciepło, dlatego chętnie stosowana jest w produkcji dużych lunch boxów do przenoszenia kompletnego obiadu. Jest całkowicie bezpieczna, nietoksyczna, nie zawiera parabenów i silikonu. 

Ciekawostką jest fakt, iż odpady łuski ryżowej stanowią potencjalne zagrożenie dla środowiska, ponieważ po spaleniu zanieczyszczają ziemię, a innego sposobu ich pozbycia się po prostu nie ma. 

Torba na lunch ze spożywczego silikonu platynowego

Silikon, z którego jest wykonana torba, którą możesz kupić w naszym sklepie, w żaden sposób nie wchodzi w reakcję z żywnością. Dodatkowo pojemnik można myć w zmywarce, zamrażać w nim żywność i podgrzewać ją w mikrofalówce. Materiał ten jest doskonałym przewodnikiem ciepła. To najlepszy rodzaj silikonu – ten sam zastosowany jest w smoczkach niemowlęcych. Jest on trwały, odporny, ma niezłe właściwości mechaniczne, nie posiada smaku ani zapachu i też ich nie chłonie.

Wybierając lunch boxy oferowane przez nasz sklep masz pewność, że zarówno sposób ich wytworzenia, jak i użyte materiały – odbywały się bez niepotrzebnej ingerencji w środowisko naturalne.

Dodaj komentarz